Advance Paris WTX-Tubes
Advance Paris WTX-Tubes Bluetooth Streamer med rør
Bluetooth-modtager med rør.
STREAMINGENS KUNST...
Udfordringen var ikke let: Vi ville spille dematerialiseret musik så musikalsk som muligt. Faktisk, glem den lyd, som vi anså for at være for digital, til fordel for en mere analog lyd, mere i vinylens ånd.
Det virkede muligt at opnå dette resultat gennem en kombination af teknologier og design.
Det er, hvad vi har gjort!
Brug af et par Raytheon 5703 subminiature-rør, Klasse A-design, integration af en Tri-core-processor, en kombination af en 32-bit DualCore og en 120Mhz Single-Core med en uafhængig Wolfson WM8740, 24-bit / 192 kHz DAC, og endelig integration af et HD-codec for at gengive de fineste musikalske detaljer.
Den resulterende lydgengivelse er betagende, i overensstemmelse med audiofile standarder og minder om den varme musikalitet, der er så kær for vinylelskere.
HD-filer passerer nemt gennem WTX-TUBES og bliver mere præcise og afbalancerede takket være integrationen af aptX HD-codec'en.
Width
130 mm
Depth
120 mm
Height
50 mm
Gross weight
870 g
Net weight
532 g
Networks
Ethernet, Wi-Fi
Tubes
Yes











